AVG Technologies

AVG Technologies

Společnost AVG Technologies je původem česká softwarová firma, která na trhu působí již od roku 1991. Svou pozornost věnuje především bezpečnosti dat a elektronických zařízení. Za dobu svého působení získala společnost AVG ohromné množství cenných zkušeností, které dokáže efektivně zúročit ve svých produktech. Po celém světě zaměstnává více jak 1 000 odborníků a IT specialistů.

Aktuálně společnost AVG nabízí své služby a produkty firmám i domácnostem po celém světě, kde má zřízeno více jak 10 poboček. Aktivních uživatelů využívajících nejrůznější produkty společnosti AVG je aktuálně zhruba 190 miliónů.

Nyní společnost AVG Technologies sídlí v Holandském Amsterdamu a její akcie se obchodují na Newyorkské burze. Jak z charakteristiky firmy vyplívá, jedná se o komerční společnost, která však musí na trhu bojovat se širokou konkurencí (např. Avast, Eset, McAfee, Norton). Možná také z tohoto důvodu nabízí základní verze svých bezpečnostních programů zdarma, tím je např. AVG AntiVirus Free, AVG Vault či AVG TuneUp.


Produkty společnosti AVG

Společnost AVG nabízí celou řadu produktů k ochraně na internetu, optimalizaci výkonu zařízení, ochraně soukromí a identity. Nejúplnější ochranu proti doposud známým počítačovým hrozbám nabízí AVG Internet Security, slučující v jednotném uživatelském rozhraní funkce antiviru, antispyware, firewallu, antispamu, antirootkitu, ochranu webového provozu s pomocí unikátní technologie LinkScanner a ochranu před krádežemi identity AVG Identity Protection.

Společnost AVG nabízí své produkty napříč nejpoužívanějšími platformami. Samozřejmostí jsou osobní počítače (PC) s operačním systémem Windows. Produktem AVG však ochráníte také svůj Mac s operačním systémem iOS. Nabízena jsou také řešení pro iPhone a další chytré mobilní zařízení s operačními systémy Android nebo Windows Phone.