Programy od AVG zdarma

AVG nabízí zdarma hned několik programů jak pro počítače, tak pro mobilní telefony či tablety. Zde jsou příklady některých z nich.


AVG Vault

AVG Vault je pokročilé bezplatné bezpečnostní řešení pro ukládání a synchronizaci soukromých dat. Data jsou chráněna silným šifrovacím algoritmem, jde o 256bitový standard. Synchronizaci svých soukromých dat můžete provádět pomocí služeb Dropbox nebo Google Drive.

Uplatnění programu je široké, zabezpečit takto můžete prakticky jakákoliv citlivá data, kterými můžou být například údaje o platebních kartách, PIN kódy, citlivé elektronické dokumenty, elektronické kopie průkazů totožnosti nebo třeba důvěrné fotografie.


AVG TuneUp

AVG TuneUp je bezplatná aplikace vyvinutá pro operační systém Android, hlavní uplatnění proto nalezne ve vašem chytrém telefonu či tabletu. Jedná se o aplikaci s řadou funkcí, které lze shrnout do pojmu optimalizace výkonu.

AVG TuneUp vám umožní nastavit mobilní zařízení tak, aby se prodloužila výdrž baterie. Aplikace vám například nabídne seznam procesů, které nejvíce vybíjejí vaší baterii a umožní vám tyto procesy ukončit. Obdobně pracuje další funkce, která vám pomůže uvolnit zaplněnou paměť RAM. Váš telefon či tablet by již neměl v důsledku nedostatečné paměti zamrzat.

Mezi další užitečné funkce patří sledování objemu přenesených dat, tuto funkci ocení především ty, které trápí tzv. FUP (Fair Use Policy). Stačí si nastavit upozornění a budete vždy vědět, jaký objem mobilních dat byl k aktuálnímu datu přenesen. Nástroj vás sám včas upozorní, že se s přenesenými daty blížíte k nastavenému limitu.


AVG Cleaner

AVG Cleaner

AVG Cleaner je také bezplatná aplikace pro Android. Jak již název napovídá je o aplikaci, která vaše zařízení vyčistí a optimalizuje tak jeho výkon. Pomocí této aplikace můžete snadno odstranit staré záznamy o telefonních hovorech, SMS zprávy, ale také datovou historii u nejrůznějších aplikací a her, tato data mohou často dosahovat desítek až stovek MB. Veškerou tuto činnost můžete provádět manuálně nebo nastavit jako automatickou.


AVG Rescue CD

AVG Rescue CD je velmi užitečný nástroj, jehož kvality oceníte v případě napadení počítače nejrůznějšími viry. Tento program stáhnete ve formě ISO souboru, který následně vypálíte na CD jako bootovací disk. Po nabootovaní máte na výběr několik funkcionalit, mezi ty základní patří detekce a odstranění nebezpečného softwaru (viry, trojské koně, spyware, adware). Pomocí tohoto CD můžete také v případě poškození obnovit svůj operační systém.